Prace nad Narzędziownią PR wciąż trwają. Jednocześnie zastanawiam się nad wyborem pierwszego działu. Bardzo zależy mi na tym by tematyka Narzędziowni PR była dla Waszych organizacji przydatna i interesująca. Dlatego głos oddaję w Wasze ręce. Jeśli chcecie wybrać pierwszy temat inicjujący Narzedziownię PR zaglądnijcie na profil Promuj NGO! na FB.
0 Comments
W dniach 27 - 28 czerwca w Krakowie będzie miało miejsce Forum Inicjatyw Pozarządowych. Forum jest częścia ogólnopolskiej akcji: III Sektor dla Polski – co organizacje pozarządowe mogą zrobić dla rozwoju kraju?
Ta inicjatywa stwarza niepowtarzalną okazję dla organizacji pozarządowych by mogły same wyrazić swoje potrzeby i oczekiwania. W programie oprócz eventów, dyskusji przewidziane są też warsztaty. Promuj NGO! jako partner wydarzenia poprowadzi warsztat pt: DZIENNIKARZ – PRZYJACIEL CZY WRÓG? JAK ORGANIZACJE POZARZĄDOWE MOGĄ NAWIĄZYWAĆ RELACJE Z MEDIAMI? Jeśli Wasza organizacja poszukuje odpowiedzi na poniższe pytania to ten warsztat jest dla Was. Jak promować NGO? Kto o nas mówi dobrze, a kto źle? Jak skutecznie komunikować się z odbiorcami? Jak mówić światu to, co chcemy by usłyszał? Jak mogą w tym pomóc relacje z mediami? Więcej informacji znajdziecie na stronach organizatorów wydarzenia: Fundacja BIS Instytut Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego 4 czerwca 1989 okazało się, że żyję w wolnej Polsce. Polsce poobijanej, lecz niepokonanej. Wolnej. Co to dla mnie, kilkuletniej wtedy dziewczynki, oznaczało? Pewnie nie tyle co teraz. Jednak do dziś pamiętam tą euforię wolności na ulicach, w domach, która udzieliła się także i mnie, dziecku.
Wolny kraj stanął przed wyzwaniami, przemianami i reformami. Na przestrzeni lat zmieniało się wszystko: podejście do życia, światopogląd. Niekiedy bolało, ale dążyliśmy do tego by tą wolność utrzymywać. Dla mnie wolna Polska to też pobudzenie do życia rzeszy ludzi. Społeczeństwo zaczęło działać. Nasz głos okazał się ważny. Mówienie o potrzebach nie wystarczało. Zaczęły powstawać ośrodki pomocy społecznej, fundacje, stowarzyszenia i inne podmioty, które zaczęły budować inną Polskę – Polskę organizacji pozarządowych. III sektor to bogactwo tych 25 lat wolności. To też ciągła zmiana naszego nastawienia do życia. Podejście pozytywne i przekuwanie myślenia na działanie. To także współpraca z samorządem, konsultacje społeczne. Dziś mogę pójść na spotkanie (często sama je zorganizować) i powiedzieć, czego brakuje w mojej dzielnicy, mieście czy gminie. Dziś wiem, że mój głos się liczy, że mogę zrobić coś nie tylko dla siebie. Dlatego też powstał mój blog - by pomagać tym, którzy pomagają innym. Pokazując jak można promować organizacje, przyczyniam się też w małej części do budowania społeczeństwa obywatelskiego. Dzisiaj będę świętować. I choć wiem, że na co dzień często narzekamy, że mówimy o kolejnych potrzebach to jednak dziś cieszmy się z wolności. Doceniajmy to, co mamy. I nadal zmieniajmy świat i działajmy! |
Archives
Lipiec 2014
Categories |